
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 300 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6.2 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 13 |
| Current Rating | 220 mA |
| DC Resistance (DCR) | 440 mΩ |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 220 mA |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
Stock: 7255
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04378
Ext.Price$0.04378
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04378 | $0.04378 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.02017 | $1.00850 |
| 100 | $0.01859 | $1.85900 |
| 500 | $0.01713 | $8.56500 |
| 1000 | $0.01579 | $15.79000 |
| 3000 | $0.01455 | $43.65000 |
| 5000 | $0.01341 | $67.05000 |
| 10000 | $0.01236 | $123.60000 |
| 30000 | $0.01139 | $341.70000 |
